Zade Vital® Bitkisel Besin Destekleri Serisi

 Biz Farklıyız 

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital® ürünlerinin hammaddesi olarak kullanılan bitkiler, Ege Üniversitesi’nin kontrolünde Organik Tarım Esasları ve İyi Tarım Uygulamaları (GAP-Good Agricultural Practices) kapsamında yetiştirilmektedir.

Zade Vital® Bitkisel Besin Destekleri, 130 farklı çeşit, 537 farklı ürün içermektedir. Ayrıca, 2014 yılında Türkiye’de ilk kez geleneksel bitkisel bir tıbbi ürünün “Sağlık Bakanlığı Beşeri Tıbbi Ürün Ruhsatı” alması başarısını da elde etmiştir.

Her biri doğanın bir mucizesi olan bu bitki, meyve ve tohumlar Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesinden özenle seçilmekte ve üretimden önce farklı analizlerle kalite kontrolü yapılmaktadır.

Zade Vital® ürünleri, Zade Vital® Tesisleri'nde GMP (Good Manufacturing Practices/İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında, el değmeden ve insan hatasından bağımsız, otomatik kontroldeki tesislerde üretilir.

Hepimiz sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmemiz için yapmamız gereken çok şey olduğunu biliyoruz ve bu konuda sizlere en iyisini sunmaktan gurur duyuyoruz.ZADE VITAL®NEDEN FARKLI?

+ 135 Yılı Aşan Deneyim

Tüm Zade Vital®

ürünleri 135 yılı aşan Helvacızade deneyimi ve uzmanlığı ile sizlere sunulmaktadır. Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alan Helvacızade Grubu, toplum sağlığını korumaya, sağlık düzeyini yükseltmeye destek olacak yenilikçi ürünler geliştirmektedir. Zade® ve Zade Vital® Ar-Ge ve üretim merkezlerinde geliştirilen ve üretilen ürünler, 5 kıtada 85’ten fazla ülkede insanlarla buluşmaktadır.

2017 yılında ABD Chicago’da Zade Global Inc. Şirketini kuran Helvacızade Grubu, dünya genelinde fark yaratan ürünler ve global ölçekli Türk markaları için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

+ Üniversite – Sanayi İşbirliği İle Güvenilir

Tüm Zade Vital® ürünleri, Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR işbirliği ile geliştirilmiştir.
Zade Vital® ürünlerinin hammaddesi olarak kullanılan bitkiler, Ege Üniversitesi’nin kontrolünde Organik Tarım Esasları ve İyi Tarım Uygulamaları (GAP-Good Agricultural Practices) kapsamında yetiştirilmektedir.

+ Ar-Ge Merkezileri İle Yenilikçi Ürünler

Ar-Ge çalışmaları ile sektöründe öncü ve yenilikçi bir konumda yer alan Zade Vital®, topluma değer sağlayacak ürünleri, doktor, eczacı ve uzmanların danışmanlığında sunmak üzere çalışmalarına hızla devam etmektedir. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 2015 yılında Türkiye’nin sayılı Ar-Ge merkezleri arasında belgelendirilen Zade® & Zade Vital® İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi, sağlık destek ürünleri alanında ülkemizin ilk Ar-Ge Merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Doğal ürünler başta olmak üzere besin takviyesi, ilaç ve gıda alanlarında yeni ürün çalışmalarının ve patent alma işlemlerinin gerçekleştirildiği Merkez’de, GMP standartlarında ürün denemeleri yapılabilmektedir. Japonya, Hollanda, İsviçre, Almanya, Kore, İtalya ve İngiltere’den gelen cihazlarla sağlanan teknolojik altyapıda, 139 önemli cihaz yer almakta, çalışmalar 5 ayrı birimde yürütülmektedir. Ülkemizin seçkin üniversiteleri ile ortak projelerin yürütüldüğü İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi, aynı zamanda ülkemizin geleceğine yön verecek bilim insanlarının yetiştirildiği bir “bilim akademisi” niteliğindedir. 

Türkiye’de ilk defa Zade Vital® Tesisleri’nde Selçuk Üniversitesi ve Ege Üniversitesi ARGEFAR işbirliği ile kurulan Doğal Ürünler Araştırma Uygulama Merkezi’nde ülkemiz topraklarında yetişen bitki ve tohumların Ar-Ge çalışmaları yapılmakta, Ege Üniversitesi ARGEFAR, Zade Vital® projelerine teknik, bilimsel ve metod paylaşımı konularında katkıda bulunmaktadır. 
DÜAMER bünyesinde geliştirilen ürün grupları arasında Sağlık Bakanlığı beşeri tıbbi ürün ruhsatlı ürünler, geleneksel bitkisel tıbbi ürünler, aromaterapi ürünleri, kozmetik-dermokozmetik ürünler ve biyoteknolojik ürünler yer almaktadır. 
Selçuk Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nden ilgili birimlerin Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmaları için DÜAMER araştırmacıları laboratuvar imkanlarından faydalanmaktadır.

+ Yüksek Standartlarda Üretim

Zade®

Tesisleri, Türkiye’de TS-EN-ISO 9002 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ni ilk alan bitkisel yağ tesisidir. Zade® Tesisleri, 18 farklı kalite yönetim sistemi ve sertifikalarına sahip ilk ve tek firmadır. Türkiye’de tüm sektörlerde ilk kez ÇED Raporu ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Sertifikası alarak çevre bilincini belgeleyen Zade® Tesisleri, KSO tarafından “Çevre Dostu Sanayici” ve “Çevre Teşvik Ödülleri”ni almıştır. Ayrıca TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından hazırlanan “TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Standardı” belgesini Dünyada alan ilk firma ise Helvacızade Grubu olmuştur. 

+ GMP Standartlarında Üretim

​Zade Vital® İlaç Üretim Tesisleri ile ülkemiz yüksek teknolojiye dayalı, Avrupa’nın en büyük GMP (Good Manufacturing Practices / İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında yumuşak kapsül üretim tesislerini kazanmıştır. 2015 yılında “İlaç Üretim Yeri İzin Belgesi”ni alan Zade Vital® Tesisleri ile, dünyada ve Türkiye’de bir ilk gerçekleşerek, “Cold Press” üretim yöntemi GMP belgesi ile onaylanmıştır. Tüm Zade Vital® ürünlerinin üretimi, bilgisayar kontrollü bina yönetiminin  bulunduğu tesislerde, ileri teknolojiye sahip sistemlerle gerçekleştirilmektedir. Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Departmanı’nda deneyimli ve yetkin Ar-Ge personeli görev yapmaktadır. Zade Vital® Tesisleri’nin yıllık üretim kapasitesi 1 milyar kapsüldür.

+ Alanında Dünyanın En Zengin Serisi

​Zade Vital® ürünleri 130 farklı çeşit ve 537

farklı form içermekte, 7’den 70’e farklı yaş gruplarının sağlık ihtiyaçlarına güvenle destek sağlamaktadır. Zade Vital Cold Press Bitkisel ürünler alanında dünyanın en zengin ürün çeşitliliğini sunmaktadır. Zade Vital® Premium Omega 3 Balık Yağı Serisi farklı yaş gruplarına en ideal Omega 3 desteği sağlamak üzere 5 ayrı segmentte, 9 ayrı formda geliştirilmiştir. Zade Vital®, Premium Omega 3 Balık Yağı Şurupları ile Türkiye’de ilk kez kız, erkek çocuklarına ve yetişkinlere özel tatlar geliştirmiştir. Zade Vital ürünlerine 2016 yılında Türkiye’de ilk kez 4 farklı ürünün tek pakette olduğu Combo Serisi eklenmiştir. 2017 yılı başında ise ürünlerine tek kapsülde birden fazla besin desteğinin olduğu FIX MIX serisi ve Vitamin/Mineraller serilerini de ekleyen Zade Vital® toplum sağlığına değer katmaya devam etmektedir.