1. Zade Vital nedir?

135 yıllık HelvacızadeA.Ş. deneyimi ve uzmanlığı ile sizlere sunulan, Zade Vital®, üniversite-sanayi işbirliği ile; ülkemizde henüz ilaç olarak değerlendirilmeyen ancak Avrupa Birliği ve gelişmiş ülkelerde ilaç olarak ruhsatlandırılıp reçetelendirilebilen, hammadde olarak yağlı tohum olarak kullanılan bitkisel kökenli ürünlerin kullanıldığı “doğal ilaç, besin desteği ve kozmetik ürünlerin ülke ekonomisine kazandırılmasını sağlayan” bir proje süreci ve ürün serisidir.

2. GMP standartlarında üretim ne demek?

GMP; “Good Manufacturing Practices – İyi Üretim Uygulamaları” anlamına gelmektedir. GMP standartlarında üretim, hammaddeden son kullanıcıya ulaşana kadar geçen süreç içindeki her aşamayı etkileyen kurallar bütünüdür. GMP, ürünlerin kalite standartlarının sürekli kontrolü ile garanti altına almaktır. Zade Vital® Premium Omega 3 Balık Yağı Şurupları Serisi, Zade Vital® Tesisleri’nde Uluslararası GMP GoodManufacturingPractices / İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üretilmektedir.

3. Besin desteği olarak Cold Press yağlar neden faydalıdır?

Helvacızade ürün hammaddesinin nerede ve nasıl yetiştirildiğini, üretim aşamalarını bilir. Doğal besin desteklerinin amacı yaşam kalitesini yükseltmek ve hastalıklarla karşılaşma riskine karşı bedenin genel dayanıklılığını ve gücünü arttırmaktır. Tohumlarda bulunan yağların ColdPress yöntemi ile alınması sonucu elde edilen ürünlerde herhangi bir şekilde ısıl işlem ve kimyasal madde uygulaması olmadığı için esansiyel yağ asitleri olan Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 doğal olarak yağa geçmektedir.

4. Omega yağ asitleri bedenin tüm sistemlerinin normal ve sağlıklı fonksiyonları için gerekli midir?

Özellikle sağlıklı cilt, sağlıklı kalp ve dolaşım sistemi, beyin sağlığı, güçlü bağışıklık ve iyi antioksidan savunma için esansiyel yağ asitlerinin yeterli ve dengeli şekilde alınması gerekir. Omega 3 – 6 ve 9 yağ asitleri,  doymamış yağ asitlerinin en önemlileridir ve çok sayıda metabolik faaliyetin sağlıklı devam etmesi için gereklidirler.

5. Zade Vital ürünleri nasıl saklamalıyım? Saklama şartları ürünü, etken maddeleri nasıl etkiler mi?

Zade  Vital®; üretimin ilk aşamasından sizlere ulaşana dek, ürünün tüm özelliklerini en iyi muhafaza edebilecek ambalaj materyalleri seçilerek üretilmiştir. Sıvı ürünlerde kullanılan amber renkli cam şişeler UV korumasına sahiptir. Yumuşak kapsül ürünler GMP normlarında üretilmiştir. Ürün alındıktan sonra; ısı, ışık ve nemden uzakta, ağzı kapalı olarak tercihen kutusu içinde muhafaza edilmelidir.

6. Zade Vital ürünleri herhangi bir katkı maddesi, koruyucu içerir mi?

Zade Vital® ürünler doğal olarak yetiştirilen hammaddeler kullanılarak,ColdPress yöntemi ile herhangi bir ısıl ve kimyasal işlem uygulanmadan, bitki ve tohumlardaki tüm faydalı bileşenler, vitamin, mineral ve antioksidan maddeler korunarak üretilmektedir. Üretim, dolum ve depolama aşamalarında Zade Vital® ürünlerinde herhangi bir kimyasal katkı maddesi kullanılmamaktadır.

7. Vejetaryenim, balık yağı gibi ürünleri tüketmiyorum.  Zade Vital® alternatif bir ürün sunuyor mu?

Zade Vital® hayvansal ürünlere alternatif olan ve etken madde içeriği bakımından muadil veya daha zengin bitkisel kaynaklı ürünler sunmaktadır. Örneğin Omega-3 yağ asitlerini Keten Tohumu Yağı ve Ceviz Yağı gibi bitkisel kaynaklı ürünlerden alabilirsiniz.

8. Ürünleriniz hangi yaş aralığında kullanılıyor?

Ürünlerimiz 7’den 70’e herkesin ihtiyacına yönelik geniş bir yelpazeye sahip olduğu için farklı birçok alanda doktorlarımız ve eczacılarımız tarafından tavsiye edilmektedir.

9. Ürünlerinizi nerden temin edebiliriz?

Toplumumuzun doğru bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi konusunda insanlarımızın bir adım ötesindeki ilk ve doğru başvuru noktası eczacılarımızdır. Bitkisel ürünler hakkında Türkiye’deki tek eğitimli meslek grubu olan ve insanlara en doğru bilgiyi verebilecek, öncelikle tüketicinin sağlığını düşünen kişiler eczacılardır.  Bu nedenle de Zade Vital® sadece eczanelerde ve eczacılarımızın danışmanlığında toplumumuzla buluşuyor.

10. Yumuşak Kapsüller de kullanılan jelatinin kaynağı nedir?

Zade Vital® Doğal Besin Destekleri yumuşak kapsülleri helal sertifikasına sahip sığır jelatininden üretilmektedir.

11. Zade Vital ürünleri kilo aldırır mı?

Zade Vital® ürünlerinde her kapsülün sahip olduğu kalori değerleri kutu üzerinde ve kataloglarımızda yer almaktadır.